Masaże

Masaż jest jedną z najstarszych technik relaksacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Masaże są fundamentem medycyny naturalnej w krajach azjatyckich – na całym świecie lekarze i fizjoterapeuci stosują masaż jako uzupełnienie lub alternatywę leczenia farmakologicznego w terapii wielu schorzeń. Pozytywne oddziaływanie masażu nie ogranicza się do usprawnienia aparatu ruchu – poprzez reakcje zachodzące na drodze wewnątrzwydzielniczej (humoralnej), masaże mają korzystny wpływ na funkcjonowanie wielu innych układów i narządów.


Masaż suchy

Masaż ten opiera się na technikach masaży klasycznego. Techniki stosowane w masażach leczniczych: głaskania, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibrację. Powodują rozluźnienie, zmniejsza napięcie mięśni, łagodzi ból, przyspiesza przemianę materii, niweluje stres.

Terapeuci:

Masaż wspomagający odchudzanie

Masaż wspomagający odchudzanie polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach, biodrach, i ramionach. Jest bardzo pomocny przy odchudzaniu. Specyficzne chwyty masażu powodują mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej, co jest pomocne w modelowaniu sylwetki. Ujędrnia i uelastycznia skórę oraz likwiduje zrosty i zgrubienia. Zwiększa szybkość przepływu krwi i limfy, co powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek. Przyspiesza przemianę materii. Masaż antycellulitowy bańką chińską ma działanie antycellulitowe, wyszczuplające i ujędrniające. Jest jednym z podstawowych zabiegów o potwierdzonej skuteczności w redukcji cellulitu, polecany także osobom z nadmierną tkanką tłuszczową. Polega na rozgrzaniu mięśni, rozcieraniu i oklepywaniu wybranych partii ciała, a następnie masowaniu próżniową gumową bańką, co doprowadza do intensywnego przekrwienia tkanek i znacznej poprawy stanu skóry.

Terapeuci:

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską (masaż na cellulit) pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszonych procesów przemiany materii szybko następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej. Masaż relaksacyjny- to doskonały pomysł dla osób, które mają gorsze samopoczucie, a ich mięśnie są napięte. Świetnie sprawdza się zarówno u osób młodszych, jak i starszych, które żyją w ciągłym pędzie. Pomaga poprawić samopoczucie i wpływa pozytywnie na zdrowie. Masaż relaksacyjny pozwala na eliminację napięcia nerwowego oraz psychicznego. Co więcej, masaż całościowy relaksacyjny czy częściowy, może mieć wpływ na regulację pracy serca, a także na wygląd skóry.

Terapeuci:

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to doskonały pomysł dla osób, które mają gorsze samopoczucie, a ich mięśnie są napięte. Świetnie sprawdza się zarówno u osób młodszych, jak i starszych, które żyją w ciągłym pędzie. Pomaga poprawić samopoczucie i wpływa pozytywnie na zdrowie. Masaż relaksacyjny pozwala na eliminację napięcia nerwowego oraz psychicznego. Co więcej, masaż całościowy relaksacyjny czy częściowy, może mieć wpływ na regulację pracy serca, a także na wygląd skóry.

Terapeuci:

Masaż Kobido

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Terapeuci: